Із офіційного сайту Департаменту освіти Вінницької міської ради

Подільська столиця – Вінниця – цевелика 350-тисячна родина, багатонаціональне місто, яке здавна вважається значним культурним і економічним центром.

22 роки незалежності України докорінно змінили його педагогічну палітру.

На наше глибоке переконання не має загального шляху, однакового для всіх закладів: кожний має віднайти свою стежину в русі до загальної мети й головних орієнтирів. А вони чіткі і прозорі – плекання такої патріотично налаштованої особистості, яка стане носієм високої моралі, національної гідності і великого освітнього потенціалу.
І це закономірно, адже ми маємо потужний арсенал педагогічних кадрів, які працюють у 97 закладах, навчаючи і виховуючи понад 50 тисяч дітей.
Департамент освіти своїм основним завданням вважає створення для юних вінничан таких умов для навчання і виховання, в яких кожен у подальшому випускник став конкурентноспроможним на національному та світовому ринках праці.
У 2013 році збережено мережу освітніх закладів міста. В 37 державних та 4 приватних загальноосвітніх закладах створено умови для навчання різних категорій учнів: від обдарованих – до педагогічно занедбаних. Паралельно із традиційною середньою школою чільне місце посідають заклади для навчання обдарованих, талановитих і здібних дітей – це фізико-математична гімназія №17 та технічний ліцей, де сягають міжнародних висот знавці фізики, математики, інформатики; ліцей №7, який плекає таланти юних медиків, фінансистів та юристів, гуманітарно-естетичний колегіум №29, де вчать любити і шанувати мистецтво у всіх його проявах, ЗШ І-ІІІ ступенів № 34 з класами з поглибленим вивченням математики та фізики, профільні класи та класи із поглибленим вивченням окремих предметів. Для більш повного забезпечення профільності навчання старшокласників з 1 вересня 2003 року було проведено реорганізацію окремих загальноосвітніх шкіл і створено на їх базі навчально-виховні комплекси: школи-гімназії № 2, 6, №30 ім. Тараса Шевченка; з 1 вересня 2006 року – навчально-виховний комплекс: школу – гімназію №23, а з серпня 2013 року – гуманітарну гімназію №1 ім. М.І. Пирогова та спеціалізовану загальноосвітню школу І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25.
В освітньому просторі міста представлені й альтернативні приватні заклади. Найстарший з них – школа “АІСТ”. Саме на базі цього закладу в січні 2003 року було проведено Міжнародний фестиваль асоційованих шкіл ЮНЕСКО; у квітні 2006 року – Міжнародний семінар  “Громадянська активність старшокласників” у рамках програми “Схід – Захід – партнерство без кордонів”.
Значно зріс авторитет приватної гімназії “Дельфін”, яка за допомогою сучасних педагогічних технологій створила потужне поле позитивного потенціалу, де послідовно розкриваються та відшліфовуються природні нахили і здібності учнів.

У місті продовжують роботу позашкільні заклади:
Вінницький міський палац дітей та юнацтва;
Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти "Барвінок";
"Школа успіху", в яких виховується майже 3 тисячі дітей і підлітків.